08634225066 / info@bizin.ir

job-hopper
بهمن ۲۷ ۱۳۹۴

بیزین

 

شاید شما هم از آن دسته از افراد هستید که مرتبا شغل خود را تغییر می دهید.

شاید از این موضوع ناراحت هستید و خود را سرزنش می کنید.

اما نگران نباشید این مشکلی غیری ارادی در شماست ما می خواهیم در این مطلب در کنار هم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و نکاتی را مرور کنیم.شاید این ویژگی ها را در خود احساس بکنید اما نگران نباشید شما با شناخت این ویژگی ها می توانید ادامه ی راه را بهتر بروید.

۱-خود یابی         ۲- خطا در یافتن شغل                  ۳- عدم تطبیق شخصیتی

 

۱- خودشناسی

یکی از مهمترین ویژگی ها نه تنها در کار بلکه در زندگی “خودشناسی” ست. خودشناسی بطور خلاصه یعنی اینکه بدانیم چه داریم و چکاره ایم. افراد جوان امکان دارد در پایان دوره ی تحصیل به سراغ کارهای متفاوت و البته فراوانی بروند ؛ این قضیه زیاد نگران کننده نیست چون در این سن طبیعی ست چون جوانان بی تجربه اند و گاهی ، تنها راه اینکه بفهمیم چه می خواهیم امتحان گزینه های متنوع است تا متوجه شویم چه می خواهیم.اما ما با دانستن ویژگی های خودمان  می توانیم این گزینه ها را محدود کنیم و در نتیجه به موارد کمتری برسیم و ریسکمان را کمتر کنیم.

 

۲-خطا در یافتن شغل

اگر کسانی را می بینید که باتجربه اند اما همچنان شغل خود را عوض می کنند باید در ویژگی های خود برای پیدا کردن شغل تجدید نظر بکنند . بعضی ها هستند تا اینکه مبلغ قابل توجه برای کارکردن به آنها پیشنهاد می شود بلافاصله آن را قبول می کنند اما بعدا در کار دچار فشارها و استرس های خاص می شوند و به مرور از کار خود زده می شوند و به سراغ کار دیگری می روند این افراد باید حقوق ماهیانه را در کنار دیگر عوامل با هم در نظر بگیرند.

 

۳-عدم تطبیق شخصیتی

همانطور که قبلا گفتیم ما باید ویژگی های خود را بشناسیم تا در انتخاب شغل بهترین انتخاب  را داشته باشیم. بهترین انتخاب یعنی انتخاب شغلی که ویژگی هایش با ویژگی های ما بیشترین همخوانی را داشته باشد. اگر ما فردی خلاق و پر جنب و جوش هستیم قطعا از انجام کارهای روزمره خسته می شویم و علاقه ی خود به انجام کار را از دست می دهیم و در نهایت آن را رها می کنیم پس باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر می خواهیم از این شاخه به شاخه ای دیگر نپریم و مدام در راه تغییر شغل باشیم باید اول خود را بشناسیم.

 

بیزین

 

 

41,684 total views, 1 views today

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.